morska przygoda
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

morska przygoda

o morzu, jachtach, przygodzie
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 nasza specjalność jachty

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin



Liczba postów : 29
Join date : 29/12/2013

nasza specjalność jachty Empty
PisanieTemat: nasza specjalność jachty   nasza specjalność jachty Icon_minitimeNie Gru 29, 2013 5:32 pm

Luksusowy jacht za 50 mln euro, ręcznie robione samochody za minimum 100 tys. euro, ale też sękacze, różowa porcelana, czy jabłka - to niektóre propozycje polskich firm, które chcą zdobyć rynek w Arabii Saudyjskiej.
Około 30 przedsiębiorców z Polski przyjechało z prezydentem Bronisławem Komorowskim do Arabii Saudyjskiej, aby promować swoje produkty; w niedzielę wzięli udział w polsko-saudyjskim Forum Biznesu.

W spotkaniach biznesowych uczestniczyli przedstawiciele czołowych polskich przedsiębiorstw, zainteresowanych współpracą z partnerami w regionie arabskim, m.in. z branży: budowlanej, chemicznej, transportowej, spożywczej, firm związanych z produkcją energii odnawialnej oraz przedstawicieli firm produkujących produkty luksusowe. Przemysł obronny to szanse m.in. na dostawy sprzętu i amunicji wojskowej dla potrzeb sił zbrojnych i specjalnych armii saudyjskiej - środków ochrony osobistej, m.in. kamizelek ochronnych i masek gazowych, dostawy małych samolotów, śmigłowców oraz łodzi desantowych i kutrów patrolowych oraz dostawy radarów.
Powrót do góry Go down
https://jachto.forumpolish.com
Admin
Admin



Liczba postów : 29
Join date : 29/12/2013

nasza specjalność jachty Empty
PisanieTemat: Re: nasza specjalność jachty   nasza specjalność jachty Icon_minitimePon Sty 12, 2015 6:57 pm

Znam te ksiazki, czytalam dzieciom swoim (juz sa dorosle) bardoz bardoz poelcam ksiazki J.Curwooda Szara Wilczyca, Bari syn Szarej Wilczycy, Wloczegi Polnocy, Lowcy wilkow, Lowcy zlota – piekne historie. Mnie czytanbo gdy bylam mala, potem sama czytalam bardzo duzo i takze swoje dzieci zarazilam ta pasja. Corka juz po studiach ile razy przyjedzie z Warszawy bo tam rpacuje czyta to co ja aktualnie cyztam i krotko recenzuje. Syn studiuje, niedawno rozsmakowal sie w cyztaniu bo wolal zawsze film i sport. Ciesze sie, ze ksiazki sa dla nas wazne i na pewno dzieic moich dzieci beda mialy takie same zdanie. bardzo podoba mi się to odczytanie i apoteoza wolności. “Jak w moim ulubionym wierszu Baczyńskiego “drzewa są wolne w rudych lasach” – Narnia jest krainą mówiących, a więc wolnych stworzeń, przy okazji człowiek też pełnej czuje się tu wolnym”. Może to się wiązało jakoś z tym, że Lewis był protestantem?
Powrót do góry Go down
https://jachto.forumpolish.com
Admin
Admin



Liczba postów : 29
Join date : 29/12/2013

nasza specjalność jachty Empty
PisanieTemat: Re: nasza specjalność jachty   nasza specjalność jachty Icon_minitimePon Sty 12, 2015 6:58 pm

Podoba mi się idea czytania – pomostu między ludźmi. Bo przecież można na to popatrzeć szerzej. Teraz z synem spotykamy się w świecie Mendozy i Pratchetta, z rodzicami w cyklu literatury rosyjskiej (ja teraz siedzę na “12 krzesłach”, oni dalej), z jedną z przyjaciółek ostatnio w świecie Llosy i można tak wyliczać i wyliczać.roniki, a wlasciwie tylko “Lew, czarownica i stara szafa” i “Kaspiana ” czytalem po angielsku z polecania swoich uczniow, i to jeszcze przed ukazaniem sie ich filmowych wersji.
O ile LCSS poszly mi gladko, o tyle Kaspian juz mi sie dluzyl*. Nie dlatego, ze byl gorszy, ale dlatego, ze byl taki podobny do pierwszego tomu, ktory, nb. nie jest pierwszym tomem. Kiedy rozmawialem o tych ksiazkach z uczniami, tylko kilku cos wiedzialo o wystepujacych tam alegoriach Chrzescijanskich, ktorych to Lewis zreszta staral sie – za rada Tolkiena – unikac. Wniosek byl taki (w klasie) – lepiej czytac to za mlodu – nie wnikajac w znaczenia symboli. Narnia jest o tyle interesujaca ksiazka, ze pasuje wlasciwie do kazdej grupy wiekowej, tak jak Alicja w krainie czarow, Kubus Puchatek no i moja najulubiensza – Pierscien i Roza.
Narnia jest mniej szczegolowaw opisach niz Pierscien – zostawia wiecej pola do wyobrazni.
*To samo odnosi sie np. do Sagi o Wiedzminie. Sapkowskiego lubie, ale cala saga jest dluuuuuuga i wielce skomplikowana.
*Uczniowie twierdza, ze podróz jest najlepsza ksiazka w calym cyklu.
Jak mój Mały był zupełnie mały rysowaliśmy mapy czytanych bajek – na dużych kartkach staraliśmy się wymalować czytane historyjki, tak by Mały mógł je całe opowiedzieć patrząc na rysunek. Teraz chciałabym wymalować mapę – pewnie artystycznie nie tak piękną jak ta z Narnii – moich książkowych wędrówek i osób spotykanych przy różnych autorach. Ciekawe, co by wyszło?
Wiem, że przy wciąż czarującej mnie historii o Tristanie i Izoldzie spotkałabym
Powrót do góry Go down
https://jachto.forumpolish.com
Sponsored content





nasza specjalność jachty Empty
PisanieTemat: Re: nasza specjalność jachty   nasza specjalność jachty Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
nasza specjalność jachty
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jachty na regatach
» luksusowe jachty

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
morska przygoda :: morze :: jachty :: wyposarzenie-
Skocz do: